Żywiec Zdrój prezentuje w swojej ofercie butelkę z recyklingu

Czas na rewolucję w branży. Wiele firm coraz więcej uwagi kieruje w trosce o dobro środowiska. Takie działania nie są obce marce Żywiec Zdrój, która ostatnio prezentowała prowadzenie butelki wyprodukowanej w całości z przetworzonego materiału PET. Zgodnie z obranym kierunkiem już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką firma wprowadzi na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi – Żywiec Zdrój chce swoimi działaniami dać przykład odpowiedzialnego podejścia do zagospodarowania i wykorzystania opakowań z tworzyw sztucznych.

Dbałość o środowisko naturalne to obowiązek i odpowiedzialność każdego z nas. Jedną z najbardziej skutecznych form tej dbałości jest odpowiednia zbiórka i segregacja odpadów, a następnie recykling – mówi profesor Hanna Żakowska, dyrektor COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań.

Proces recyklingu umożliwia wielokrotne wykorzystanie surowca, co niesie ze sobą znaczące korzyści dla zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych. Mając świadomość korzyści płynących z recyklingu, marka Żywiec Zdrój podejmuje liczne działania na rzecz środowiska oraz efektywnego systemu zbiórki i recyklingu butelek PET w Polsce, co wpisuje się również w założenie ogłoszone przez firmę na ostatnim szczycie klimatycznym ONZ.

Wprowadzenie na rynek butelek wykonanych z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu to dowód na to, że PET jest wartościowym surowcem: z jednej butelki po napoju można tworzyć kolejną, znacząco ograniczając przy tym wprowadzanie na rynek pierwotnego plastiku […]. – mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk. dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Żywiec Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *