Teraz możesz zapłacić gotówką w Amazon

Amazon wprowadza usługę PayCode dla klientów w USA, która pozwala im płacić za zamówienia online gotówką za pośrednictwem usługi przekazów pieniężnych Western Union. Klienci Amazon w Stanach Zjednoczonych już wkrótce będą mogli wybrać opcję PayCode również przy kasie. Jak to działa? Kupujący otrzymują kod QR i numer, do którego odnoszą się w Western Union, aby zapłacić.

Klienci mają 24 godziny na dokonanie płatności. Amazon powiedział, że PayCode nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, a klienci PayCode, którzy zwrócą przedmiot, otrzymają zwrot gotówki w Western Union, gdy Amazon otrzyma zwracany przedmiot.

PayCode a Amazon Cash

PayCode nie należy mylić z Amazon Cash, usługą, która umożliwia klientom korzystanie z urządzeń mobilnych do ładowania 5- 500 USD na saldo Amazon w ponad 100 000 punktach załadunku gotówki w USA.

Amazon zacytował statystyki z Banku Rezerw Federalnych w San Francisco, które wykazały, że 77% płatności dokonanych w USA w 2018 r. odbyło się osobiście, a gotówka stanowiła 39% tych transakcji osobistych.

Dzięki ponad 15 000 kwalifikujących się lokalizacji 80% Amerykanów mieszka w promieniu pięciu mil od uczestniczącej lokalizacji agenta Western Union, co czyni to wygodne rozwiązanie dla klientów płacących gotówką” – dodaje Amazon.

Ten ruch pojawia się pięć miesięcy po krytyce Amazon za to, że nie przyjmuje gotówki w wolnych od gotówki lokalizacjach Amazon Go oraz zarzutach, że dyskryminowała osoby nieposiadające rachunków bankowych. W tym czasie Amazon powiedział, że próbuje dowiedzieć się, jak zaakceptować dodatkowe opcje płatności w Go. Pierwsza placówka w Nowym Jorku, która została otwarta w maju, była pierwszą lokalizacją przyjmującą gotówkę.

Rozumiemy złożoność świata, w którym płatności gotówkowe i cyfrowe prawdopodobnie będą współistnieć w dalekiej przyszłości” – napisał w oświadczeniu Khalid Fellahi, prezes ds. Przekazów pieniężnych dla konsumentów w Western Union. „Zapewniamy łatwe rozwiązania dla klientów, którzy chcą mieć dostęp do wygody zakupów online, ale wolą płacić osobiście.

Żródło: https://www.adweek.com/digital/now-you-can-pay-amazon-in-cash/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *