Rozpoczęto testy Facebook News

Facebook pragnie zrobić konkurencję mediom i dostarczać swoim użytkownikom najważniejszych informacji z kraju i świata. W ramach swojego serwisu zamierza stworzyć sekcję Facebook News.

Czym jest Facebook News? Facebook poinformował o rozpoczęciu testów swojej nowej sekcji, w której pojawią się najnowsze wiadomości ze świata oraz odpowiadające poszczególnym dziedzinom, takim jak np. biznes, sport, nauka, rozrywka czy nowe technologie. Testy prowadzone są na razie w USA – Nowego Jorku, Los Angeles, Chicago, Dallas-Fort Worth, Filadelfii, Houston, Waszyngtonu, Miami, Atlanty i Bostonu. Treści pochodzić mają od wydawców. Na liście jest ponad 200 mediów, wśród nich „Wall Street Journal” i „Washington Post”.

Zgodnie z planem treści w Facebook News będą one w wysokim stopniu spersonalizowane, przy doborze najciekawszych materiałów będzie decydował odpowiedni facebookowy algorytm. Jak wstępnie wiadomo funkcja newsowa będzie dostępna na stronie głównej serwisu, ale również w aplikacji mobilnej w specjalnej zakładce.

Więcej na https://newsroom.fb.com/news/2019/10/introducing-facebook-news/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *