Największe trendy w branży beauty w 2020

Co nas czeka w 2020? Marki zdecydowanie będą dążyć do zmniejszenia ilości odpadów, stawiając na jeszcze większy recycling w całym segmencie beauty. Przewiduje się, że w 2020 roku więcej marek podejmie inicjatywy w zakresie nowoczesnych opakowań wielokrotnego użytku.

Jakie trendy beauty będą przeważać w 2020?

  1. Recycling – produkty w pełni nadające się do recyklingu staną się podstawą, a opakowania kompostowalne zostaną wprowadzone w większym wymiarze.
  2. Transparentność składu – coraz więcej konsumentów zaczyna kwestionować trwałość naturalnych składników stosowanych w produktach kosmetycznych. Zadaniem marek w tym roku będzie dokładnie wyjaśnić, dlaczego używają danych substancji naturalnych lub syntetycznych.
  3. Przeciwstawianie się ruchowi „czystego piękna” – czyste piękno odnosi się do składu produktu – bez użycia wielu substancji, których unika się, aby produkty były bardziej czyste i naturalne.
  4. Minimalizm – ten trend łączy się z opisanym powyżej. Nowoczesne produkty powinny być wielofunkcyjne o prostych i łagodniejszych składach.
  5. Informowanie o dobrych syntetykach – marki kosmetyczne coraz częściej wykorzystują innowacyjne, naturalne składniki zoptymalizowane pod kątem bezpieczeństwa, trwałości i skuteczności.
  6. Boom na kosmetyki dla mężczyzn – mężczyźni stali się bardziej otwarci na kosmetyki niż kiedykolwiek, dlatego rynek takich produktów ciągle rośnie w siłę!

Inspiracja: https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/dzial/3923-innowacje/artykuly/5-najwiekszych-trendow-w-branzy-beauty-w-2020-ziel,59770

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *