#MUSIMYWIEDZIEĆ! Rusza pilna zbiórka na testy dla onkologów dziecięcych na obecność koronawirusa

Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” organizuje pilną zbiórkę na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Badaniami musi być objęta każda osoba, mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

 Pomimo pandemii, klinika musi działać nadal. Na oddziałach w szpitalu na stałe przebywa 70 małych pacjentów, prowadzone są terapie i zabiegi ratujące życie oraz kontrole, których nie można przesunąć na późniejsze terminy.

 – W obecnych warunkach na obecność koronawirusa testuje się tylko osoby z objawami COVID-19. W klinice onkologicznej NIE MOŻEMY CZEKAĆ na objawy. Wtedy będzie już za późno, musimy wiedzieć natychmiast! – apeluje prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki . – Pomóżcie nam przetestować personel i zapewnić bezpieczeństwo leczenia naszych dzieci!

 – Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, których odporność podczas walki z rakiem jest ekstremalnie obniżona, to absolutny priorytet – tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Nie możemy ryzykować, że ktokolwiek na terenie szpitala jest chory, albo jest nosicielem koronawirusa. To śmiertelnie niebezpieczne.

 Dlatego Fundacja prosi o pomoc w zebraniu środków na płatne testy na obecność SARS-CoV-2 u całego personelu kliniki Przylądek Nadziei. W tym największym w Polsce ośrodku przeszczepu szpiku u dzieci chorych na białaczkę i jednym z największych w kraju szpitali dla dzieci chorych na raka pracuje 250 osób.

 Żeby zbadać wszystkie osoby, mające kontakt z dziećmi, potrzeba 98 tysięcy złotych. Certyfikowane testy zadeklarowała się przeprowadzić firma Medigen, która na co dzień pomaga w poszukiwaniach dawców szpiku dla małych pacjentów.

 Aby pomóc w zorganizowaniu testów, które zapewnią bezpieczeństwo chorym na raka dzieciom, można przekazać darowizny na konto:

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103

tytułem: WIRUS

Wpłat dokonać można również przez Facebook:

www.facebook.com/donate/1060408157677113/

oraz przez systemy płatności internetowych na stronie:

www.naratunek.org/wplacam/?target=WIRUS

– Żeby ratować życie dzieciom, lekarze muszą mieć pewność, że sami są zdrowi. Prosimy o pomoc w uchronieniu dzieci przed ryzykiem zakażenia, a personel medyczny przed przymusową kwarantanną – prosi Przemek Pohrybieniuk. – Naszych lekarzy nie da się zastąpić, a zabiegów i leczenia ratującego dzieci chorych na raka nie można przełożyć na inny termin. Dzieci walczące z rakiem nie mogą czekać na zakończenie pandemii. Nowotwory nie znają się na kalendarzu.

W przypadku zebrania większej kwoty, nadwyżka zostanie wykorzystana na zakup niezbędnych środków zabezpieczenia osobistego dla personelu: masek, przyłbic, fartuchów, i sterylnych rękawic, których w klinice również brakuje.

***

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Więcej informacji:

Bartłomiej Dwornik

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

tel. 71 712 77 33 mob. 662 239 879

bartlomiej.dwornik@naratunek.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *