Lidl wprowadza jednorazowe naczynia biodegradowalne

Niesamowity przełom w sieci Lidl, który może wpłynąć pozytywnie nie tylko na zwyczaje Polaków, ale i środowisko. Sieć, bowiem rezygnuje z plastikowych słomek, kubeczków, sztućców i talerzyków, by w zamian na nadchodzący sezon grillowy zaproponować pod marką Grill&Fun ich biodegradowalne wersje, z dodatkiem otrębów lub papieru.

Od maja w ofercie sieci Lidl pojawią się biodegradowalne tacki papierowe, wykonane w 100% z naturalnej celulozy, kubki jednorazowe i słomki z celulozy z dodatkiem polilaktydu, który jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem. Wszystkie produkty są wytwarzane z surowców odnawialnych i w warunkach kompostowalnych ulegną rozkładowi.

Nasze talerze i tacki są wyprodukowane w 100% z celulozy naturalnej, kubki i słomki nie zawierają plastiku zaś sztućce są drewniane i certyfikowane FSC – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, communication manager Lidl Polska.

Pomysł Lidla jest ważny w kontekście krajowej i unijnej polityki w zakresie plastiku, ale stanowią również ważny krok w kierunku kształtowania zrównoważonej gospodarki obiegu zamkniętego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *