Jak uruchomić Teslę własnym ciałem?

Ruch biohackowania polega na łączeniu technologii z naszymi ludzkimi ciałami. Celem jest zastosowanie ulepszeń technologicznych w celu poprawy naszego ciała – lub przynajmniej zwiększenia wygody w naszym życiu. Obecnie najczęstszym z tych ulepszeń jest zdecydowanie implant RFID. Dzięki układowi RFID podobnemu do tych używanych do identyfikacji zwierząt domowych możesz użyć dłoni do odblokowania drzwi, uruchomienia zadań na smartfonie i wielu innych. Amie DD niedawno przeniosła ten pomysł na wyższy poziom poprzez wszczepienie transpondera w ramię, aby uruchomić Teslę.

Ten hack wymaga operacji chirurgicznej. Jeśli chcesz to zrobić sam, upewnij się, że idziesz do profesjonalisty i zastosuj wszystkie odpowiednie środki ostrożności, tak jak zrobiła to Amie. W tym przypadku oznaczało to usunięcie układu NFC i anteny z klucza parkingowego Tesli, a następnie zamknięcie go w specjalnym biopolimerze, który jest bezpieczny do implantacji. Ten krok, wykonany przez Amala w VivoKey, jest niezwykle ważny dla zapewnienia bezpieczeństwa implantu dla organizmu.

Amie DD ma już dość standardowy implant RFID w dłoni, ale nie była w stanie uruchomić go ze swoim modelem Tesla 3. Z oczywistych powodów Tesla ma dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają użytkownikom klonowanie układu RFID. Na szczęście zamienne karty z kluczami kamerdynerów są tanie – Amie DD musiała po prostu wyjąć chip z karty plastikowej. Aby to zrobić, zanurzyła kartę w acetonie, umożliwiając rozpuszczenie plastiku. Chip i antena zostały następnie wysłane do VivoKey w celu zamknięcia w biopolimerze. Po umieszczeniu nowego specjalisty od implantów pod skórą na przedramieniu Amie DD może teraz uruchomić Teslę własnym ciałem!

Źródło: https://blog.hackster.io/biohacker-implants-a-transponder-in-her-arm-to-start-her-tesla-9b76bfa3bd1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *