Instagram oficjalnie rozpoczyna testowanie DM w wersji na komputer

Będzie to mile widziana wiadomość dla wielu marketerów na Instagramie. Po tym, jak funkcjonalność została po raz pierwszy zauważona w testach w lutym ubiegłego roku, Instagram potwierdził teraz, że rozpocznie małe wdrożenie bezpośredniego dostępu do wiadomości za pośrednictwem internetowej wersji swojej aplikacji.

View image on Twitter

Instagram mówi, że niewielki procent użytkowników będzie początkowo miał dostęp do tej opcji, a proces ten będzie nadal bardzo w fazie testowej.

Jak wspomniano, dostęp DM za pośrednictwem wersji stacjonarnej Instagrama został po raz pierwszy zauważony w testach przez eksperta ds. Inżynierii odwrotnej Jane Manchun Wong w lutym ubiegłego roku, a Instagram zaktualizował format i opcje testowania ponownie w październiku.

View image on Twitter

Dodanie sprawi, że narzędzia do przesyłania wiadomości Instagram będą bardziej dostępne, ponieważ nie wszyscy użytkownicy mogą uzyskać dostęp do platformy za pośrednictwem aplikacji. Ludzie w regionach, w których dostęp do sieci jest ograniczony lub w których plany transmisji danych są ograniczone, mogą skorzystać z możliwości połączenia się z ich DM na alternatywnej platformie. Biorąc pod uwagę popularność bezpośredniego przesyłania wiadomości na Instagramie – o czym świadczy wprowadzenie jej „ Aplikacja do przesyłania wiadomości Threads w zeszłym roku – platforma ma sens, aby szukać innych sposobów na ułatwienie bezpośredniej interakcji.

W przypadku marek dodatek może przynieść konkretne korzyści tym, którzy chcą korzystać z Instagram Direct do zapytań obsługi klienta, umożliwiając łatwiejszą integrację z szerszym obiegiem mediów społecznościowych.

Integracja może być także częścią myślenia na Instagramie – Facebook wciąż pracuje nad planem połączenia funkcji przesyłania wiadomości wszystkich swoich aplikacji w jedną, połączoną platformę, w której każdy będzie mógł wysyłać wiadomości do wszystkich osób w WhatsApp, Messenger i Instagram. Być może Instagram dodający dostęp DM do sieci to kolejny element tego stopniowego procesu.

Ponownie tylko niewielki procent użytkowników będzie mógł uzyskać dostęp do swoich Insta DM za pośrednictwem wersji internetowej na tym etapie, ale prawdopodobnie będzie w drodze do wszystkich użytkowników w najbliższej przyszłości. Śledź Andrew Hutchinson na Twitterze.

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-officialy-begins-testing-of-dms-in-its-desktop-version/570428/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *