Facebook zaprezentuje swoją kryptowalutę!

Już prawdopodobnie 18 czerwca jeden z największych portali społecznościowy Facebook, ma zaprezentować swoją kryptowalutę o nazwie Libra.

Facebookowe waluty będzie można wykorzystać w aplikacjach należących do koncernu, ale korporacja nie wyklucza wprowadzenia specjalnych terminalów jak bankomaty.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, uczynił projekt Libra wysokim priorytetem dla swoich inwestycji. W maju Facebook utworzył nową firmę technologii finansowych o nazwie Libra Networks.

Jeśli Facebook wypuści swoje tokeny na żywo, będzie to baza użytkowników większa niż jakakolwiek wcześniejsza kryptowaluta mogła mieć na starcie: około 2,3 miliarda ludzi korzysta z Facebooka na całym świecie od pierwszego kwartału tego roku. Aby waluta była opłacalna, Facebook współpracuje z rządami, aby uzyskać zgodę na wykorzystanie tokena. Firma pracuje również nad środkami zapobiegania oszustwom, w tym „bardziej rygorystycznymi formami weryfikacji tożsamości”.

Od niedawna można zauważyć wsparcie FB dla handlu, dzięki różnego rodzaju udogodnieniom, jakie platforma oferuje sprzedawcom, np. tagowanie zdjęć cenami, możliwość kupowania prosto od influencerów czy umieszczanie katalogów produktów na WhatsAppie itp. Niektóre z nich dostępne są na razie na rynku amerykańskim.

Więcej informacji na https://www.theverge.com/2019/6/6/18655366/facebook-cryptocurrency-libra-token-zuckerberg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *