Facebook tworzy program dotacji dla małych firmom w erze COVID-19

Pandemia COVID-19 jest pod wieloma względami trudna i niepokojąca, a w rzeczywistości będzie tylko gorzej. Ze szczepionką jeszcze za kilka miesięcy, a wirus wciąż rozprzestrzenia się w nowe regiony, istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy sobie z tym radzić przez miesiące, co będzie miało duży wpływ na wiele sektorów i firm.

Aby pomóc w zmniejszeniu tego obciążenia, przynajmniej dla niektórych organizacji, Facebook ogłosił w tym tygodniu nowy program dotacji o wartości 100 milionów dolarów, który ma pomóc 30 000 małych i średnich firm w 30 krajach, wspierając społeczności, w których działa Facebook i jego zespoły.

Małe firmy to bicie serca naszych społeczności, a wiele osób prowadzących te firmy jest poważnie dotkniętych kryzysem – zwłaszcza, że ​​coraz więcej osób rozsądnie zostaje w domu. Im dłużej trwa kryzys, tym większe ryzyko dla małych firm oraz źródła utrzymania ich właścicieli i pracowników. Dlatego dzisiaj ogłaszam, że Facebook inwestuje 100 milionów dolarów, aby pomóc 30 000 małym firmom w ponad 30 krajach, w których nasi pracownicy mieszkają i pracują”.

Facebook stworzył tutaj dedykowaną stronę internetową dla nowego programu:

Facebook Small Business Grants

Kto kwalifikuje się do finansowania? Nie jest to jeszcze w 100% jasne.

Facebook mówi, że ujawni więcej informacji i zacznie przyjmować wnioski o granty w nadchodzących tygodniach. W tej chwili zainteresowane firmy mogą zarejestrować się, aby uzyskać więcej informacji na temat ewolucji programu, dotykając przycisku rejestracji na stronie internetowej.

Oprócz dotacji Sandberg zauważa również, że Facebook bada szereg innych opcji, które pomogą firmom poradzić sobie z wybuchem COVID-19 i utrzymać się na powierzchni pomimo wielu wyzwań.

Aby zapewnić dalszą pomoc, Facebook ma:

  • Uruchomiono nowe centrum zasobów biznesowych, którego celem jest zapewnienie wsparcia wszystkim firmom dotkniętym epidemią koronawirusa poprzez połączenie ich z odpowiednimi narzędziami i poradami
  • Rozpoczęto prace nad nowym wirtualnym programem szkoleniowym wspierającym firmy działające w zmienionych warunkach z powodu blokady COVID-19.
  • Odwzorowano nową strategię dotyczącą sposobu prowadzenia dedykowanych wirtualnych sesji szkoleniowych z firmami na całym świecie
  • Rozpocznij prace nad nowym zestawem materiałów Facebook Blueprint, ze szczególnym naciskiem na pracę zdalną i zarządzanie zdalnymi zespołami
  • Oprócz tego, projekt dziennikarstwa na Facebooku współpracuje również z Lenfest Institute for Journalism i Local Media Association, aby zaoferować 1 milion dolarów dotacji dla lokalnych organizacji informacyjnych, które pokrywają COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, dodatkowo pomagając w społeczności lokalne i bądź na bieżąco z aktualnościami i aktualizacjami.

Oczywiście Facebook przyniósł 71 miliardów dolarów przychodów w 2019 roku, więc 100 milionów dolarów nie jest ogromną kwotą dla porównania. Ale będzie to miało ogromne znaczenie dla tych, którzy go dostaną – ponownie, sytuacja COVID-19 będzie prawdopodobnie ciągnęła się miesiącami, a zwłaszcza na wiele małych firm, będzie to miało duży wpływ.

Jeśli dotacje z Facebooka mogą pomóc nawet niektórym z nich, to duża wygrana.

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-creates-100-million-grant-program-to-assist-small-businesses-deal/574323/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *