Facebook rozpoczyna testy nowych platform społecznościowych VR „Horizon”

Facebook postrzega VR jako przyszłość interakcji w mediach społecznościowych. Przyszłość, którą Facebook chce posiadać, aby utrzymać, jest pozycją na szczycie społeczności.

I działa właśnie w tym celu – po niedawnym pozyskaniu kilku czołowych twórców gier VR i integracji ich z rosnącym działem Oculus VR, portal społecznościowy rozpoczął w tym tygodniu wysyłanie zaproszeń do beta testerów nowej aplikacji społecznościowej VR „Horizons”, w której użytkownicy będzie oddziaływać w wirtualnym świecie. Jak widać na filmie, Facebook Horizon to kreskówkowy świat VR, w którym użytkownicy będą mogli nawiązać kontakt i wirtualnie łączyć się z innymi.

Zgodnie z wstępną zapowiedzią Horizon na Facebooku:

Przed wejściem do Horizon po raz pierwszy ludzie zaprojektują własne awatary z różnych stylów i opcji nadwozia, aby wszyscy mogli w pełni wyrazić swoją indywidualność. Stamtąd magiczne portale – zwane telepodami – będą transportować ludzi z przestrzeni publicznej do nowych światów pełnych przygód i eksploracji. Początkowo ludzie będą wskakiwać na gry i doświadczenia zbudowane przez Facebooka, takie jak Wing Strikers, wieloosobowe doświadczenie lotnicze ”.

Horizon jest następcą pierwszej przestrzeni społecznościowej VR na Facebooku, zwanej „Spaces”. Wygląda na to, że zapewnia bardziej wciągające, angażujące środowisko, w którym ludzie będą mogli rozpocząć doświadczenia VR. Rozpoczęcie testów beta dla Horizon jest kolejnym wskaźnikiem rosnącego rozpędu VR. Różne prognozy sugerują, że adopcja VR będzie stale rosła w nadchodzących latach, ale nowsze ruchy sugerują, że może ona przyspieszyć szybciej niż niektórzy się spodziewają.

Jeśli tak się stanie, możesz się założyć, że zainteresowanie marketerów również szybko wzrośnie. VR oferuje duże możliwości zaprezentowania Twojej marki i nawiązania kontaktu z użytkownikami w zupełnie nowy sposób. Jest jeszcze daleka droga, ale przyszłość VR zaczyna być coraz wyraźniejsza.

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-begins-user-testing-of-new-horizon-vr-social-platform/573852/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *