Apple pokazał nowego Maca Pro

Apple od lat drażni się z przeprojektowanym komputerem Mac Pro – w rzeczywistości minęło już ponad rok, odkąd firma poinformowała, że ​​w pewnym momencie w roku 2019 pojawi się wyczekiwany komputer. I jak to wyszło? Można się pokusić, że wygląda on bardzo podobnie do starej wieży w stylu sera, którą Apple sprzedawał od lat.

Mac Pro ma ramę ze stali nierdzewnej zbudowaną z modułów i łatwego dostępu do komponentów, co powinno znacznie ułatwić modernizację niż w starszym modelu. Całą zewnętrzną obudowę można podnieść zaraz po odblokowaniu.

Na pokładzie jest nowy procesor Intel Xeon, który ma do 28 rdzeni, a komputer obsługuje szalony 1,5 TB pamięci RAM. Apple wraca z rozszerzeniem PCI, w końcu – są cztery gniazda o podwójnej szerokości, trzy szczeliny o pojedynczej szerokości i jedno gniazdo o połowie szerokości, które Apple wypełnia kartą I / O. Ta karta zawiera dwa porty Thunderbolt 3, dwa porty USB-A i gniazdo audio 3,5 mm. Istnieją również dwa porty ethernetowe. Jeśli chodzi o grafikę, Apple będzie obsługiwać do dwóch procesorów graficznych Radeon Pro Vega II, choć nie jest to domyślna konfiguracja.

W przypadku edytorów wideo Apple oferuje własny niestandardowy sprzęt o nazwie Afterburner. Sprawi, że Mac Pro będzie w stanie odtwarzać trzy jednoczesne strumienie wideo 8K RAW lub 12 strumieni 4K. Karta jest w stanie przetwarzać 6 miliardów pikseli na sekundę. Aby zachować spokój, Mac Pro ma trzy wentylatory i dmuchawę, o której Apple mówi, że nie powinno być głośniej niż iMac Pro, gdy jest pod obciążeniem.

Apple ma nawet swój własny wyświetlacz, 32-calowy wyświetlacz LCD, który Apple nazywa wyświetlaczem Retina 6K z HDR i rozdzielczością 6,016 x 3,384. Podstawowy Mac Pro będzie zawierał ośmiordzeniowy procesor Xeon, 32 GB pamięci, 256 GB SSD i kartę graficzną Radeon Pro 580X

Więcej na https://www.apple.com/mac-pro/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *