Amerykańska czarna lista zaszkodzi miliardom użytkowników Huawei

Amerykański ruch mający na celu umieszczenie Huawei na czarnej liście handlowej „ustanawia niebezpieczny precedens”, który zaszkodzi miliardom konsumentów marki telefonów.

Waszyngton mając na względzie bezpieczeństwo, postanowił zablokować chińską firmę, największego na świecie producenta sprzętu telekomunikacyjnego, dodając Huawei do listy firm, z którymi amerykańskie brandy nie mogą handlować, chyba że posiadają licencję. Zakaz handlu jest częścią szerszej walki między USA a Huawei.

Huawei wielokrotnie odmawiał twierdzenia, że ​​używanie jego produktów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i twierdzi, że jest niezależny od rządu chińskiego.

Ta decyzja grozi uszkodzeniem naszych klientów w ponad 170 krajach, w tym ponad trzech miliardów konsumentów korzystających z produktów i usług Huawei na całym świecie” – powiedział Song Liuping.

A co z wojną handlową między USA a Chinami?

Ucisk Waszyngtonu na Huawei jest częścią szerszego konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. USA przekonywały sojuszników do zakazania chińskiej firmie wykorzystania jej produktów w sieciach komórkowych 5G nowej generacji.

Niektóre kraje, w tym Australia i Nowa Zelandia, zablokowały Huawei od dostarczania sprzętu dla sieci komórkowych 5G. Ponadto firma stoi w obliczu prawie dwóch tuzinów zarzutów karnych złożonych przez władze USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *